úterý 28. května 2013

Hledají se autoři budoucího bestselleru!


Není totiž nejmenší důvod, proč by se slavnými spisovateli měli stávat jenom ti druzí. Například E. L. Jamesová. Pozdvižení kolem jejích erotických románů 50 odstínů šedi a 50 odstínů temnoty, dvou prvních zatím do češtiny přeložených dílů trilogie, zachvátilo celý svět a nevyhnulo se ani naší republice. A protože po erotice často dochází k zrození, narodil se nápad napsat si vlastní knihu.

O čem?
Tak třeba o tom, že čeští chlapíci obvykle nebývají charismatičtí bohové sexu, nebo o tom, že realita milostného i partnerského života bývá na hony vzdálena té románové. Naši drazí zkrátka nějaké ty stíny mají. Místo vyvedení na přepychovou večeři už vás jistě někdy poctili remcáním, že ještě není uvařeno, a místo dlouhé šňůry perel vás obdarovali dlouhým seznamem úkolů.
Jak se chová úchvatný pan Grey, už víme. A teď je třeba říci nahlas, jak si počíná obyčejný pan Šeďa. Jak by vypadaly nejrůznější scény v české realitě?
Jak už název napovídá, měla by to být dílka humorná, recesistická, zábavná.
Můžete psát pravdivé příběhy ze života, historky vlastními zkušenostmi jen inspirované nebo povídky na dané téma, které budou čistě dílem vaší fantazie..

Nasbíráme-li jich dostatečné množství v dostatečné kvalitě, uvidíte svá jména na pultech knihkupectví!

Jedinou podmínkou je dodržení tématu!
Jinak se tvůrčímu rozletu meze nekladou – nechte se inspirovat zkušenostmi s pány anti-Greyi, domýšlejte, tropte si žerty,  tvořte…


Svá díla zatím můžete posílat na mailovou adresu romania@tiscali.cz
A samozřejmě nezapomeňte uvést celé jméno a kontakt plus případně pseudonym nebo pod jakým jménem si přejete být coby autoři na blogu uvedeni, a to zejména pro případ, že vaše dílo bude vybráno, aby ozdobilo stránky zamýšlené knihy.

Žádné komentáře:

Okomentovat